Rozwój komponentów Centralnej Bazy Pomiarowej

Realizations
1

Wyzwanie

Celem projektu jest rozwój komponentów Centralnej Bazy Pomiarowej. Objemuje to m.in. tworzenie systemów w technologii Java w obszarze aplikacji do przeglądania oraz zarządzania danymi (GUI). Działamy także w obszarze integracji danych, a nasz wkład w SmartMetering oraz Iot w to dziesiątki tysięcy komunikatów dziennie jakie przepływają przez systemy które tworzymy.

Challenge Image
2

Rozwiązanie

oracle-ar21.svgapache_activemq-ar21.svgspringio-ar21.svg

Dla zapewnienia wymaganej wydajności na platformie z narzuconą technologią tworzymy niezależne komponenty - mikrousługi uruchamiane w środowisku jako niezależne aplikacje. System wykorzystuje silnik bazodanowy który jest zarządzany i rozwijany przez zespół klienta, dlatego wymagana jest ścisła współpraca na każdym etapie rozwoju platformy. Wykorzystujemy najlepsze wzorce projektowe i frameworki działające wielowatkowo aby zapewnić wysoką wydajność.

3

Wynik

Zachowane spójności w obszarze architektury rozwiazań aplikacji dedykowanych i najnowszych rozwiazań integracyjnych. Uzyskanie niemal dowolnej skalowalności dla rozwiazań przetwarzających dziesiątki tysięcy komunikatów dziennie – docelowo nawet 100 milionów. Mikrousługi gotowe do uruchomienia w niemal dowolnym srodowisku, w tym w chmurze. Bezpośrednia współpraca z zespołem klienta, partnerskie relacje i elastyczność rozwiązań. Zakończony proces migracji rozwiązania do najnowszej wersji oprogramowania serwera aplikacyjnego.

Programmer-amico.svg
spójna architektura
skalowalne rozwiązanie
gotowość do migracji do chmury